Рецепти

Чоколадна зебра торта со малини

13. февруари 2017 - 20:00 | Б.С.Б.

Како да направите вкусна чоколадна торта со малини? Tasty објави ново видео со подготовка на торта која е лесна за правење, комбинирана од чоколадо и овошје.

Еве што е потребно:

2 шолји брашно, една шолја шеќер, голема лажичка пециво, мала лажичка сол, 4 јајца, масло, ванила и една шолја млеко.

Откако ќе ја направите смесата ја делите на два дела, во едниот дел ставате какао во прав, а во другиот дел џем од малини. Потоа внимателно ги соединувате двата дела, додавајќи по една лажица од смесите.

Подетално за подготовката дознајте од видеото:

Коментирај