Citroën го претстaви C5 Aircross Hybrid: Комфорен и тивок

Citroën тргнува во поход на пазарот на електрични возила и го претставува својот нов технолошки подвиг. Новиот SUV C5 Aircross Hybrid е тивок градски автомобил од класата ë-Confort.

Иако се докажа како пример во поглед на удобноста, понуди и 20 технолошки решенија за помош при возењето.

Новиот SUV C5 Aircross Hybrid е голем чекор за брендот Citroën на пазарот на електрични возила, чијашто цел е до 2025 година да воведе електрична верзија за целокупното производство.

Имено, 2020 година компанијата Citroën ќе биде збогатена со многу електрични возила и возила со хибридни мотори.

C5 ќе се движи речеси без звук и без вибрации во секојдневните возења и нуди комфорност во возењето.

Citroën има хибриден менувач 225 s со менувач ë-ЕАТ8, 225 коњски сили, литиум-јонска батерија со напон од 200 V, а максимален вртежен момент од 320 Nm.

реклама

Глетка од која застанува здивот: Диви коњи трчаат на Пелистер

Read more

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Read more

Како твитерџиите реагираат на 80-часовниот полициски час?

Read more

Четиригодишно дете почина по пад од трактор

Read more

Авто новости

Kia го освежи моделот Picanto

Read more

Maserati го објави тизерот за новиот Ghibli Hybrid

Read more

BMW ја претстави новата Серија 4

Read more

Hyundai го претстави новиот Santa Fe, во продажба од септември

Read more

Автомобили

  • filter

Kia го освежи моделот Picanto

Читај повеќе
  • play_arrow

Maserati го објави тизерот за новиот Ghibli Hybrid

Читај повеќе
  • filter

BMW ја претстави новата Серија 4

Читај повеќе
  • filter

Hyundai го претстави новиот Santa Fe, во продажба од септември

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот BMW M760Li xDrive

Читај повеќе
  • play_arrow

Corvette C8 против Corvette C7

Читај повеќе
  • filter

Објавени првите фотографии од Серија 4 на BMW

Читај повеќе

BMW ќе отпушти 5.000 работници поради коронавирусот

Читај повеќе
  • play_arrow

Nissan со тизер го најави новиот спортски автомобил

Читај повеќе