Cybertruck стана новото полициско возило во Дубаи

Полицијата во Дубаи поседува суперавтомобили на кои секој може да им позавиди, меѓу нив се Porsche 918 Spyder, Bugatti Veyron, Aston Мartin One-77 и Ford Mustang. Покрај нив се Lamborghini Aventador, Audi R8, Renault Twizy и сега најновиот електричен пикап на Tesla, Cybertruck.

Веќе е објавена фотографија од Cybertruck во полициска верзија, како и информацијата дека ќе стане дел од возниот парк на полицијата во 2020 година.

Но, навистина е тешко во тоа да се поверува бидејќи производството на основната и средната верзија нема да почне пред крајот на 2021 година. Најдобриот модел со три мотори ќе се произведува кон крајот на 2022 година.

Абдула Калифа Ал Мари од полицијата во Дубаи изјави дека Cybertruck ќе биде користен како патролно возило на популарни туристички атракции, а не е познато која верзија е нарачана.

Можно е да станува збор за најдобриот модел кој чини 69.900 долари со домет од 800 км и забрзување од 0 до 100 за околу 3 секунди.

Тоа не е сè, полицијата во Дубаи ќе купи и Mercedes-AMG GT 63 S.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Read more

Турци избегале од хотел-карантин во Скопје со чаршав импровизиран како јаже

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Авто новости

Lamborghini го претстави најмоќниот модел досега

Read more

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Read more

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Read more

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Read more

Автомобили

 • filter

Lamborghini го претстави најмоќниот модел досега

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Читај повеќе
 • play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Читај повеќе
 • filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Читај повеќе
 • filter

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Читај повеќе

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Читај повеќе
 • filter

Audi го претстави освежениот модел Q5 SUV

Читај повеќе