Дали Netflix откри премногу за филмот во трејлерот за Damsel?

Новата мрачна фантазија со Мили Боби Браун, Damsel, секако ветува, но премногу деталниот трејлер на Netflix можеби го расипа крајот.

Damsel, новиот филм на Мили Боби Браун за Netflix, изгледа возбудливо, но трејлерот можеби откри малку премногу за крајот. Ликот на Браун, принцезата Елоди, е дадена на друго кралство за да се омажи за принц, но ништо не е како што изгледа. Damsel е врамен како класична фантастична бајка со пресврт, што треба да значи возбудлив крај полн со изненадувања. За жал, се чини дека трејлерот исполнет со акција додаде премногу навестувања за разврската на филмот на Netflix, што е тековен и фрустрирачки тренд.

Во трејлерот за Damsel се гледа дека ликот на Браун се претвора во класична девојка во неволја кога нејзиното ново семејство ќе ја фрли во јама со змеј како ритуална жртва. Сепак, принцезата Елоди е далеку од беспомошна девојка. Низ многуте сцени вклучени во триминутниот тизер, таа е јасно решена не само да преживее, туку и да ѝ се одмазди на кралицата Изабел (Робин Рајт), нејзината злобна свекрва. Тоа е токму она што го сакаме во мрачните фантазии, но многуте спојлери во трејлерот може да се покажат проблематични.

Од избраните сцени е јасно дека протагонистката успева да побегне од змејовата јама, но понатаму се открива премногу не само за заплетот, туку и за расплетот на приказната - одмаздата.

Имајќи ја предвид несреќната историја на Netflix со премногу детални трејлери, се чини малку веројатно дека гледачите ги очекува уште еден пресврт. Сепак, возбудливиот тизер веројатно ќе биде доволен за да предизвика интерес и да придобие значителен број гледачи на Netflix кога Damsel ќе започне да се емитува на 8 март 2024 година.

Remote video URL
реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Read more

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Read more

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Read more

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Read more
 

Сцена

  • play_arrow
  • filter

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Читај повеќе

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Читај повеќе
  • filter

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Шакира се потруди никој да не дознае дека глумела во теленовела?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Саша Барон Коен и Исла Фишер се разведуваат по 13 години брак

Читај повеќе

Протекоа детали за продолжението: Свини или Зендаја ќе биде следната Бонд девојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за романтичната комедија Mother of the Bride

Читај повеќе