Десерт за 20 минути: Чоколадни американски палачинки

Овој десерт ќе ви стане еден од омилените.

Потребни состојки:

200 г брашно

2 јајца

200 мл млеко

Лажица шеќер

Прашок за печиво

80 г чоколадо

Путер

Начин на подготовка:

Изматете ги со миксер сите состојки освен чоколадото и путерот. Загрејте го путерот на средна температура.

Палачинките треба да бидат со пречник околу 7-8 центиметри. Кога ќе се направат меурчиња додајте парчиња чоколадо и додајте уште малку од смесата за да не се залепат кога ќе ги свртите на другата страна. По желба, украсете ги палачинките со шлаг.

реклама

Интегра ги претстави плановите: Штип се претвора во балкански Манчестер

Read more

Апасиев: Вакво зло Македонија немала од АСНОМ до денес

Read more

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Делчево го доби првиот Музеј на олдтајмери

Read more

Рецепти

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Read more

Идеја за десерт: Ролат со кокос прелиен со чоколадо

Read more

Рецепт на денот: Шпагети во пикантен сос со печурки

Read more

Смути со банана и јагоди за брз и здрав појадок

Read more

Магазин

  • play_arrow

На Галапагос откриен бел пингвин

Читај повеќе
  • play_arrow

15-минутни секси вежби со Памела

Читај повеќе

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Читај повеќе
  • play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Читај повеќе

Четири знаци дека си имате работа со манипулатор

Читај повеќе

Колку треба да вежбаме ако цел ден седиме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е најголемиот волк во светот

Читај повеќе

Што е тоа што ја прави една личност сексапилна ?

Читај повеќе
  • play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Читај повеќе