До последниот преживеан: Милионер сака да направи реална игра Last Man Standing на приватен остров

Приватен остров, сто луѓе, муниција и солиден џекпот – тоа е сѐ што е потребно да се претвори сценарио од видеоигра во реалност. Само еден ќе преживее (секако, не буквално), а главната награда вреди за ризикот. Дали би се осмелиле да играте?

Анонимен милионер сака на остров да направи арена за борба во стилот на видеоиграта Last Man Standing и бара луѓе со авантуристички дух за да го оствари тоа. Поентата на играта е да ги „ликвидирате“ другите учесници и да останете единствениот победник.

Според огласот објавен на HushHush.com, луксузен онлајн пазар за мегабогатите, милионерот бара 100 луѓе кои ќе се борат за главната награда од 100.000 фунти на тридневниот настан.

Играчите ќе бидат опремени со Airsoft пушки (еден вид воздушни пушки), муниција и систем чувствителен на допир за да се осигураат дека играта ќе биде безбедна и фер.

Овој „лов на луѓе“ ќе се одвива по 12 часа на ден во текот на три дена. На организаторите најважна им е безбедноста и ветуваат дека ќе обезбедат храна и секаква потребна опрема, вклучувајќи и кампинг зона.

Покрај доброволци, организаторите бараат и дизајнери кои ќе ја направат арената.

„Овој вид видеоигри станаа многу популарни во изминативе неколку години и нашиот клиент е огромен обожавател кој сака да ја претвориме играта во реалност, на најбезбеден можен начин. Ако шампионатот се покаже како успешен годинава, би сакале да прерасне во настан што ќе се одржува еднаш годишно, што е многу возбудливо“, вели Арон Харпин, основач на HushHush.

„Ако сте обожавател на игри од типот ‘до последниот преживеан’, ова е одлична можност за ункатно доживување во кое може да освоите многу пари. Пред сѐ бараме талентирани дизајнери кои ќе направат сет во кој играта ќе биде уште пореална.“

Крајниот рок за пријавување е  22 април, а апликациите може да се пратат на ОВОЈ ЛИНК.

реклама

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Read more

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more

Дали Швеѓаните го победија коронавирусот со нивната стратегија?

Read more

Чек дис аут

Мртви птици преплавија руски град и предизвикаа лавина теории на заговор

Read more

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more

Кијану Ривс меѓу кадифени мечиња е сѐ што треба да видите денес на интернет

Read more

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Read more

Магазин

  • play_arrow

Мртви птици преплавија руски град и предизвикаа лавина теории на заговор

Читај повеќе
  • play_arrow

Правилна исхрана за слабеење во 4 фази, со вежбање

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири лесни рецепти за торта со јаболка

Читај повеќе
  • play_arrow

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Читај повеќе

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Читај повеќе

Сите паѓаат на нивниот шарм: Сè што треба да знаете за жената Вага

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пилешко со сусам и соја сос

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Читај повеќе