Џони Деп не бил прв избор за Џек Спероу, Џим Кери пред него ја одбил улогата

Џони Деп ја доби улогата на Џек Спероу во „Pirates of the Caribbean“ благодарение на неговиот колега кој ја одбил улогата.

Иако улогата на капетанот Џек Спероу е една од најпопуларните улоги што Џони Деп ги имал во својата досегашна кариера, тој всушност не бил првиот избор за „Pirates of the Caribbean“.

Оваа улога ја одбиле неколку познати актери, меѓу кои и Џим Кери, кој дури и бил на аудиција, но поради филмот „Bruce Almighty“ од 2003 година ја одбил улогата бидејќи распоредот не му одговарал.

Освен Кери, се вели дека многу други познати актери ја одбиле улогата во „Pirates of the Caribbean“. Меѓу нив се Хју Џекмен, Метју Меконахи, Роберт де Ниро, Мајкл Китон и Кристофер Вокен.

Потсетуваме, 60-годишниот актер минатата година потврди дека повеќе нема да глуми во популарната франшиза, што ги растажи неговите обожаватели. Во меѓувреме, американските медиуми пишуваа дека на Деп му биле понудени дури 300 милиони за снимање на новото продолжение. Инаку, Деп беше отпуштен од „Pirates of the Caribbean“ откако Амбер Херд го обвини за физичко и сексуално злоставување во 2018 година.

Тагови
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Филм & ТВ

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе