Две гостиварки уценувале девојка со компромитирачки материјали

МВР соопшти дека се уапсени две девојки од Гостивар кои уценувале и се заканувале на 27-годишна девојка од која барале пари и мобилен телефон.

Вчера околу 15 часот и 30 минути, лишени од слобода се Ш.О.(21) и Е.М.(18), двете од Гостивар, поради сомнение за уцена на 27-годишна девојка, на која и се заканувале дека ако не даде пари и мобилен телефон ќе објават нејзини компромитирачки материјали.

По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

реклама

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more

Може ќебапи, не може цигари: Кои производи може да ги купувате со картичката Купувам домашно?

Read more

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Read more

Спасовски: Домашна платежна картичка и за пензионери и неактивни баратели на работа

Read more

Хроника

Земјоделец загина во несреќа со трактор

Read more

Сопружници од Кавадарци нападнале сосетка со дрвен предмет

Read more

Полицијата санкционирала 478 лица за неносење заштитни маски

Read more

Пронајдено безживотно тело во Охридското Езеро

Read more

Вести

Вице Заев: Објавените разговори се лаги од трети лица

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчевски: Безидејната ВМРО-ДПМНЕ во својата програма ветува проекти што СДСМ веќе ги спроведе

Читај повеќе
  • play_arrow

Спасовски: Домашна платежна картичка и за пензионери и неактивни баратели на работа

Читај повеќе
  • play_arrow

Николоски од Прилеп: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи увоз додека не се откупи домашниот тутун

Читај повеќе

Земјоделец загина во несреќа со трактор

Читај повеќе

Сафет Бишевац позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Може ќебапи, не може цигари: Кои производи може да ги купувате со картичката Купувам домашно?

Читај повеќе

ГОБ „8 Септември“: Нема листа на чекање за итни операции

Читај повеќе

Интегра ја презентираше програмата во Куманово

Читај повеќе