Ернандес: Не можам ни да замислам да се вратам во Реал

Францускиот латерален дефанзивец нема планови да се врати на „Сантјаго Бернабеу“ откако по блескавите партии за Милан интересот за него се зголемува.

„Мислам дека сум во најдобрата форма во мојата кариера. Во Мадрид отидов многу млад. Тешко е кога немате минутажа... Не можам ни да замислам да се вратам таму, навистина сум среќен овде“, изјави Тео Ернандес говорејќи за El Transistor.

Тој дојде во Реал во 2017 година за 24 милиони евра од редовите на градскиот ривал Атлетико. Тогаш потпиша 6-годишен договор, но никогаш не се проби во првите единаесет иако беше дел од тимот кој ја освои Лигата на шампионите. Настапи на само 23 натпревари во двете сезони за Реал по што минатото лето за 20 милиони евра замина во Милан.

„Да би можел, би останал во Милан засекогаш“, додаде тој.

Во Милано се пронајде себеси. Под водство на Стефано Пиоли досега настапи на 54 натпревари на кои постигна 10 голови и притоа 9 пати асистираше. Сезонава одлично е вклопен со препородениот Милан кој е лидер во Серија А.

реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе