Фернандеш до Ристовски: Заслужи да бидеш капитен

Играчот на Манчестер Јунајтед упати пофалби и честитки до нашиот Стефан Ристовски кој доби чест да биде капитен на Спортинг.

Ристовски и Фернандеш додека настапуваа заедно

Бруну Фернандеш и Ристовски играа заедно за лисабонски Спортинг додека пеналџијата не се пресели на Островот во јануари, а двајцата истото лето 2017 дојдоа во клубот и оттогаш се пријатели.

Во неделата Спортинг играше пријателски натпревар со Беленесеш на кој по почетниот состав не беше капитенот Себастијан Коатес, па лентата ја доби нашиот Стефан. Спортинг победи со 3:1, а Уругваецот влезе во второто полувреме.

Фернандеш знае колку му значеше на Ристовски таа чест, па по тој повод му посвети стори на Instagram.

„Знам колку си горд и возбуден за шансата да бидеш капитен на клубот кој толку многу го сакаш! Никогаш не сум видел странец толку да ја почитува и да биде посветен на нашата земја и клубот кој го застрапува! Го заслужи ова и заслужуваш уште повеќе“, напиша Фернандеш.

Ристовски исто така посвети неколку зборови на Instagram: „Благодарам за капитенската лента!!! Чест ми е. Доаѓам од мала земја... многу млади, деца, сонуваат да играат за ваков клуб... за мене денес беше голем ден и огромна гордост да ја носам капитенската лента и да го претставувам Спортинг“.

реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе