Стефан Ристовски

play_arrow

Стефан Ристовски е нов играч на Динамо Загреб

Македонскиот репрезентативен бек му се придружи на Аријан Адеми кај хрватскиот гигант конечно бегајќи од Спортинг каде се најде во немилост изминативе месеци.
Read more

Ристовски позитивен - на повидок кластер „репрезентација“?

Стефан Ристовски објави дека по враќањето од репрезентативните обврски излегол позитивен на тестирањето на новиот коронавирус.
Read more
play_arrow

Ристовски: Да не си ставаме улога на фаворит

Латералниот бек Стефан Ристовски е претпазлив во очи саботниот дуел со Ерменија на пладневното скопско сонце.
Read more
filter

Фернандеш до Ристовски: Заслужи да бидеш капитен

Играчот на Манчестер Јунајтед упати пофалби и честитки до нашиот Стефан Ристовски кој доби чест да биде капитен на Спортинг.
Read more
реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more