Спорт

Што ако иконите на уметноста живееја во модерното општество?
filter

Што ако иконите на уметноста живееја во модерното општество?

Што ако наместо мултиталентиран уметник, Салвадор Дали беше модерен инфлуенсер опседнат со мода и стил? Или пак, наместо иновативен ликовен артист, Винсент Ван Гог реши да го шета светот заедно со неговата девојка?
Read more
Како Кристијано Роналдо го поминува летниот распуст?
filter

Како Кристијано Роналдо го поминува летниот распуст?

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо е на заслужен одмор по одличната сезона.
Read more
Секси навивачките на Копа Америка
filter

Секси навивачките на Копа Америка

Навивачите кои прават посебна атмосфера се составен дел на еден од најголемите фудбалски натпреварувања во светот, Копа Америка.
Read more
Те сакам ама остави ме да го гледам Бразил
filter

Те сакам ама остави ме да го гледам Бразил

Љубовта за фудбалот кај Бразилците е нешто за кое знаеме многу одамна.
Read more
1.850 километри дивина
filter

1.850 километри дивина

Трката со санки со запрежни кучиња Iditarod се одвива на патека долга 1.850 километри низ дивината на снежната Алјаска, во тешки услови, низ планински венци, замрзнати реки, густи шуми и крајбрежје каде фучат ледени ветрови.
Read more
Низ фотографии: 100 години боксување во Ројал Алберт Хол
filter

Низ фотографии: 100 години боксување во Ројал Алберт Хол

Шампионатот во бокс по 20 години се враќа во Ројал Алберт Хол, една од најценетите градби во Обединетото Кралство.
Read more
Збогум, убавице!
filter

Збогум, убавице!

Линдзи Вон официјално ја заврши богатата кариера, во која покрај осумте медали од светски првенства (две злата и по три сребра и бронзи), има еден златен и два бронзени медали од Олимписките Игри, како и четири кристални глобуси.
Read more
Фудбалскиот свет почна да се простува од Сала, пораките се тешки за читање
filter

Фудбалскиот свет почна да се простува од Сала, пораките се тешки за читање

Фудбалскиот свет почна да упатува пораки за збогување од младиот фудбалер Емилијано Сала, кој загина во авионска несреќа на 21 јануари, заедно со пилотот Дејвид Ајботсон.
Read more
Цел стадион во солзи за Сала
filter

Цел стадион во солзи за Сала

Нант не заборава што сѐ направи за нив Емилијано Сала, младиот фудбалер кој само што замина од клубот и потпиша за Кардиф, исчезна со авионот на пат од Нант за Кардиф.
Read more
Рафаел Надал ја запроси девојката по 14 години во врска
filter

Рафаел Надал ја запроси девојката по 14 години во врска

Тенисерот Рафаел Надал се сврши со девојката Мери Перело по 14 години врска. Според магазинот Hello! двојката ќе се венча наесен на Мајорка, а свршувачката ја држеле во тајност осум месеци.
Read more
Најдобрите моменти од Австралија Опен 2019
filter

Најдобрите моменти од Австралија Опен 2019

Guardian ги одбра најдобрите фотографии од Австралија Опен 2019. Станува збор за најдобрите моменти од спортскиот настан во Мелбурн, преполни со емоции и добра акција.
Read more
Роналдо прифати условна казна, Георгина блесна во Мадрид
filter

Роналдо прифати условна казна, Георгина блесна во Мадрид

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо денеска ги прифати паричната и условната затворска казна за затајување данок во Шпанија и потпиша договор за решавање на овој случај што ќе го чини 18,8 милиони евра.
Read more
реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Италија забрани влез од 13 земји

Read more

Филипче: Повеќе од 20 дена со стабилен број на хоспитализирани пациенти

Read more