Г7 подготвува мерки против Иран

МАКФАКС
/ 15.04.2024 / 20:29

Групата Г7 работи на пакет координирани мерки против Иран, изјави британскиот премиер Риши Сунак.

„Итно работиме со нашите сојузници за да видиме какви чекори можеме да преземеме заедно за да го одвратиме и осудиме она што го прави Иран“, рече Сунак во парламентот.

„Разговарав со колегите лидери на Г7, обединети сме во осудувањето на овој напад“, додаде тој.

реклама

Свет

Reuters: Путин е подготвен да ја запре војната во Украина

Read more

Орбан тврди дека Европа се подготвува за пресметка со Русија

Read more

Како Косово ќе го реши проблемот на Данска со преполните затвори?

Read more

Што сака Путин на Балтикот?

Read more
 

Вести

Продолжениот викенд ги наполни граничните премини

Читај повеќе

Reuters: Путин е подготвен да ја запре војната во Украина

Читај повеќе

Мапа го покажува неуспехот на Србија во лобирањето против Резолуцијата за Сребреница

Читај повеќе

Силјановска Давкова упати честитка по повод Денот на сесловенските просветители светите браќа Кирил и Методиј

Читај повеќе

Кучиња скитници искасаа три лица во Скопје

Читај повеќе

24 мај, Ден на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј

Читај повеќе

Орбан тврди дека Европа се подготвува за пресметка со Русија

Читај повеќе

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Читај повеќе

Како Косово ќе го реши проблемот на Данска со преполните затвори?

Читај повеќе