Ги потроши сите џокери на едно прашање за популарна Netflix серија

Корисниците на социјалните мрежи не можат да му се доначудат на Британецот кој ги потроши сите три џокери во популарниот квиз „Кој сака да биде милионер“ на едно прашање на кое одговорот го знаат многумина.

Крег Блекбурн беше во агонија откако Џереми Кларксон го прочита прашање во врска со популарната Netflix серија „Tiger King“: „Која е темата на документарната серија на Netflix од 2020 година во која Џо Егзотик се соочува со Керол Баскин?“.

Вака гласеше прашањето, а Крег искрено призна дека не ја гледал популарната серија.

Прво го потроши џокерот „50-50“, но не беше сигурен, па повика пријател. Тој исто така не знаеше, така што Крег остана на џокерот „Прашај го водителот“.

URL

Кларксон веднаш му понуди точен одговор, но многумина на социјалните мрежи не можеа да не чудат на натпреварувачот.

„Како тоа никогаш не слушнал за Tiger King?! Кој не знае за серијата?“ се само дел од реакциите на Twitter.

URL
URL
URL
URL
URL
URL
URL

Патем, стануваше збор за прашањето за 4.000 фунти, а Крег до крајот успеа да освои 32.000 фунти.

реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Приведени осум лица по протестот за „Монструм“

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Чек дис аут

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Read more

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Read more

Неидентификуван летачки објект над Ново Мексико

Read more

Руски дипломати на необичен начин си заминаа од Северна Кореја

Read more
 

Магазин

Намирници кои ќе ви дадат повеќе енергија од кафето

Читај повеќе
  • play_arrow

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Читај повеќе

Четири причини зошто страдате од надуеност навечер

Читај повеќе

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Читај повеќе

Што посакувам да ме научеа по Сексуално oбразование во средно?

Читај повеќе

Oбединети балкански дизајнери на шоурум со триесет европски брендови

Читај повеќе

Неидентификуван летачки објект над Ново Мексико

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски дипломати на необичен начин си заминаа од Северна Кореја

Читај повеќе