Гинисов рекорд: За 1 минута скрши 245 ореви со глава

Во морето на чудни Гинисови рекорди припаѓа и ова видео за човек кој најбрзо крши ореви.

Оревите не ги крши со чекан или со помош на некоја друга алатка туку со глава.

Погледнете кој беше побрз – С. Навин Кумар од Индија или Мухамед Рашид од Пакистан.

реклама

Чек дис аут

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Read more

За спомен од корона - поштенски марки од тоалетна хартија

Read more

Нов Гинисов рекорд за најголема фонтана

Read more

Јапонски морбиден изум: Тросед кој се претвора во ковчег

Read more

Магазин

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Читај повеќе

За спомен од корона - поштенски марки од тоалетна хартија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов Гинисов рекорд за најголема фонтана

Читај повеќе

Загадувањето на воздухот ја зголемува смртноста од КОВИД за 15 проценти

Читај повеќе

10 начини на кои пандемијата ќе ги промени луѓето и човештвото

Читај повеќе

Предлог за читање: „1984“ од Џорџ Орвел

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои најмногу зеленеат од љубомора

Читај повеќе
  • play_arrow

Пробајте го најстариот рецепт за палачинки

Читај повеќе