Голем кикс на Бразил на стартот на Копа Америка

Фудбалерите на Бразил со реми 0:0 против Костарика во Лос Анџелес го започнаа Копа Америка, додека во истата група Колумбија го победи Парагвај со 2:1.

Бразил пропушти многу шанси, погодувајќи ја стативата преку Лукас Пакета во вториот дел, но не успеа да постигне гол против брилијантниот голман Патрик Секеира. Seleçao толку разочараа на стартот, а во петок играат против Парагвај во Лас Вегас.

Колумбија, сега непоразена во 24 натпревари по ред, имаше добар почеток на Копа Америка со победата од 2:1 против Парагвај во Хјустон во понеделникот, благодарение на двете асистенции на Хамес Родригес. Десет години по неговиот пробив во 2014 година Мундијалот во Бразил, Родригес (32) продолжува со добра игра за селекцијата.

Фудбалерот на Сао Паоло, кој два месеци едвај играше за бразилскиот клуб, најпрвин со центаршут од левата страна во 32. Минута го најде Даниел Муњоз, а потоа упати слободен удар од десната страна во глава на Џеферсон. Лема (42). Парагвај го намали резултатот со голот на Хулио Енцисо (69), по центаршутот на Рамон Соса од десната страна.

реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more

Фудбал

Пијаниот Кукуреља пееше за себе и не го исполни даденото ветување

Read more

Родри ги налути Англичаните со провокации за Гибралтар, Мората го потсети каде игра

Read more

Хаман: Од 10 најлоши натпревари на турнирот Англија играше на 7

Read more

Шаќири се повлече од швајцарската репрезентација

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Пијаниот Кукуреља пееше за себе и не го исполни даденото ветување

Читај повеќе

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Читај повеќе
  • play_arrow

Родри ги налути Англичаните со провокации за Гибралтар, Мората го потсети каде игра

Читај повеќе

Хаман: Од 10 најлоши натпревари на турнирот Англија играше на 7

Читај повеќе

Шаќири се повлече од швајцарската репрезентација

Читај повеќе

Мората се сели во Милан

Читај повеќе

Во Баскија осамна порака за предавство на Ојарзабал и Мерино

Читај повеќе

Ралф Шумахер призна дека е геј: Ја шокира јавноста со фотографија и испрати порака по години молк и пропаднат брак

Читај повеќе

Саутгејт призна: Шпанија беше најдобра екипа на првенството

Читај повеќе