Голем пропуст на Model 3 на Tesla - се откачи волан во текот на возењето

Продолжуваат проблемите со контрола на квалитетот на Model 3.

Откако Tesla го започна масовното производство на електрични автомобили, пристигнуваат низа критики за завршната обработка на автомобилите кои се испорачани до купувачите.

Најмногу критики имаат за Model 3 и тоа за лошо вклопени панели на каросеријата, за неквалитетна фарба, гребнатини на надворешноста.

Најновиот инцидент се случи во Велика Британија кога во текот на возењето се откачи воланот на автомобилот.

Овој пропуст скапо ќе ги чини менаџерите бидејќи е загрозено здравјето и безбедноста на патниците.

За среќа, воланот испаднал во моментот кога возачот свртел во рикверц на влезот пред неговата куќа.

Можело да биде многу полошо бидејќи сопственикот на Model 3 претходно поминал триесетина километри со неговиот автомобил.

Како што пренесува NY Post од компанијата Tesla признале дека воланот не бил правилно наместен и дека ќе спроведат истрага за да откријат како дошло до овој инцидент.

реклама

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Автомобили

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more

Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Read more

Голем пропуст на Model 3 на Tesla - се откачи волан во текот на возењето

Read more

Што има во внатрешноста на седиштето на Tesla?

Read more

Ново

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

За 30 дена во карантин завршила 20 онлајн курсеви

Читај повеќе

Чулев: Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта тераше дневен ПР

Читај повеќе

Обвинетите за „27 април“ бараат укинување на првостепените пресуди

Читај повеќе
  • play_arrow

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Читај повеќе
  • filter

Насилните протести во Минеаполис низ фотографии

Читај повеќе

Се снима српска верзија на серијата „Two and a Half Men“

Читај повеќе

Wizz Air ќе лета од Скопје за Салцбург од 3 јули

Читај повеќе
  • filter

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Читај повеќе