Hyundai го најави Bayon, новиот мал кросовер

Корејскиот произведувач за европскиот пазар ќе го понуди кросоверот Bayon.

Веќе неколку години по ред се шпекулира за новиот, мал Hyundai кросовер за Европа, а сега од корејската компанија стигна и потврда дека Bayon доби зелено светло за производство.

Oсвен името, Hyundai не откри повеќе детали за овој модел, но се претпоставува дека механичката основа е преземена од i20.

Со оглед на тоа дека Kona e долга 4.205 мм, Hyundai Bayon ќе биде пократок за 4 метри. Исто така се очекува дека ќе биде понуден со преден погон и без опција со дизел мотор.

Hyundai најави дека Bayon на европскиот пазар ќе пристигне во првата половина на 2021 година.

Тагови
реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Откажан првиот меч на ракометниот Мундијал

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Авто новости

Погледнете како вози летачки Cadillac

Read more

Hyperion XP-1 ги покори улиците на Лас Вегас

Read more

Потполно новата Lada Niva пристигнува во 2024 година

Read more

Се бара повлекување на 158.000 автомобили на Tesla поради дефект

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Погледнете како вози летачки Cadillac

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Hyperion XP-1 ги покори улиците на Лас Вегас

Читај повеќе

Потполно новата Lada Niva пристигнува во 2024 година

Читај повеќе

Се бара повлекување на 158.000 автомобили на Tesla поради дефект

Читај повеќе
  • filter

Fiat Panda Cross е најдобриот кросовер за 2020 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа испораката на Bugatti Divo, вреден 5,4 милиони долари?

Читај повеќе
  • play_arrow

Леброн Џејмс го претстави новиот електричен Hummer

Читај повеќе
  • filter

Враќање на легендата: Дали би возеле „рено четворка“ на струја?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Погледнете што сѐ може да направи дигиталниот кокпит на Samsung

Читај повеќе