Ибра за Златната топка: Сега знаеме дека Перез се натпреваруваше со Меси, а не Роналдо

Златан Ибрахимовиќ е познат по тоа што често јавно ги изнесува своите непопуларни и контроверзни ставови, и неодамна направи нешто слично, кога беше прашан што мисли за тоа дека Лука Модриќ ја освои Златната топка пред Кристијано Роналдо.

Потсетуваме, Модриќ ја освои најпрестижната индивидуална награда во фудбалот минатиот понеделник, а Роналдо заврши втор.

Така хрватскиот играч од средниот ред ја прекина десетгодишнаната доминација, во која Златната топка ја освојуваа само Лионел Меси и споменатиот Португалец.

Сепак, не сите беа среќни од изборот, а еден од нив беше и Златан Ибрахимовиќ.

Швеѓанецот беше прашан што мисли за целата ситуација, а неговиот одговор изненади многумина.

– Сега знаеме дека Перез беше оној кој се натпреваруваше со Меси за Златната топка, не Роналдо, сподели Ибрахимовиќ, откако јасно посочи дека Роналдо и Модриќ ја освоиле наградата, бидејќи зад себе го имале Флорентино Перез и силното лоби на Реал Мадрид.

Кристијано Роналдо освои четири од неговите пет награди како играч на Реал Мадрид, а Модриќ го направи тоа во дресот на истиот тим. Ова беше доволно очигледно за Ибрахимовиќ да извлече таков заклучок.

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Фудбал

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Read more

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Read more

Шестмина позитивни во Атлетик

Read more

Спорт

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Читај повеќе
  • filter

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Читај повеќе

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Читај повеќе

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Читај повеќе

Шестмина позитивни во Атлетик

Читај повеќе

Алушовски: Во Струга не одиме само да се проверуваме, туку да победиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Читај повеќе

Гасперини: Нејмар? Ќе го натераме тој да се брани од нас

Читај повеќе

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Читај повеќе