Идеални партнери за родените во знакот Вага

Во кои знаци се родени најдобрите, а во кои знаци се родени најлошите љубовни партнери на Вагата според хороскопот?

Одлично се согласуваат со:

Близнаци

Уживаат во љубовниот однос кој се темели на поврзаност и меѓусебно надополнување. За кратко време врската им станува стабилна и забавна. Ако работат заедно ќе имаат одлична соработка и интересни идеи.

Вага

Кога две Ваги се заедно, на целиот свет ќе му покажат што значи да се биде во романтична и среќна врска. Вагата е симбол на партнерство, сакаат да бидат вљубени, ја обожаваат уметноста и модата. Врската им е исполнета со романтични моменти поминати во галерија, парк или театар.

Водолија

Поврзани се на интелектуално ниво и ги поврзува љубовта кон уметноста, културата...Одлично се согласуваат бидејќи имаат слични потреби и немаат премногу очекувања и барања еден од друг. Никогаш нема да им биде здодевно кога се заедно.

Овен

Одлично се надополнуваат па нивната врска е цврста и стабилна.

Лав

Вагата ја смирува потребата на Лавот за луксуз и трошење пари. Овие два знаци имаат баланс во врската. Лавот ги почитува добрите манири на Вагата, но може да ги научи полесно да донесуваат одлуки. Оваа врска е долготрајна, динамична и прекрасна.

Не одговараат со:

Девица

Оваа врска нема да им донесе среќа на партнерите. Вагата има многу особини на кои Девицата им се восхитува па лесно ќе „изгуби“ глава по неа. Но кога Девицата ќе сфати дека Вагата сака да се дружи со многу луѓе, ќе ја откачи за кратко време.

Рак

И двата знаци сакаат сигурен, стабилен однос. Но Вагата е амбициозна, подготвена да презема ризик, а ова не му одговара на несигурниот Рак.

реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Љубов и секс

Фетишот на стапала е еден од најчестите меѓу мажите

Read more

Маратонскиот секс не e гаранција за оргазам

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Хороскопски знаци на кои празничната магија ќе им донесе среќа во љубовта

Read more
 

Магазин

Пронајден венчален прстен кој Британка го изгубила пред 50 години

Читај повеќе
  • filter

Јапонците измислија мопед во кој може да се вози домашно милениче

Читај повеќе

Македонскиот новинар за Златна топка на Левандовски не му дал ниту бод

Читај повеќе

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Читај повеќе

Сигнали кои предупредуваат дека не внесувате доволно протеини

Читај повеќе

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Читај повеќе

Подварок со компири: Посен ручек со кисела или слатка зелка

Читај повеќе
  • filter

Наоми Кембел ја отвори модната недела во Дубаи и воодушеви со својот изглед

Читај повеќе

Фетишот на стапала е еден од најчестите меѓу мажите

Читај повеќе