Идеја за ручек: Тортиљи со пилешко и салата

Само за љубителите на мексиканската кујна.

Состојките се по желба и ваш избор. За овој рецепт се користени кашкавал, домати, пилешко во кари сос, салата, павлака.

Начин на подготовка:

Најпрво засечете ја тортиљата до пола. Ставете пилешко во кари сос, павлака, домат и кашкавал. Можете да додадете буквално сè што ви се допаѓа. Ги преклопувате сите делови(видео) и потпекувате на тостер или во тава. Може да додадете сувомеснато, зелена салата и разни сосови.

 

реклама

Ова е можеби најлошиот начин да му соопштите на партнерот дека сте бремена

Read more

Најмали меѓу комшиите: Како стоиме на мапата за големина на пениси во Европа?

Read more

Најперверзните жени се родени во овој хороскопски знак

Read more

Делчевец пронајде лек за корона

Read more

Рецепти

Најдобриот рецепт за вкусно и сочно трилече

Read more

Рецепт на денот: Полнет печен компир со сирење

Read more

Чоколадна торта без печење, готова за 15 минути

Read more

Ручек за 30 минути: Пилешко во бешамел сос

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Делчевец пронајде лек за корона

Читај повеќе

Зошто почесто треба да јадете зелка?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Читај повеќе

Најдобриот рецепт за вкусно и сочно трилече

Читај повеќе

Во која земја живеат најмногу милијардери?

Читај повеќе

Три навики на здравите луѓе

Читај повеќе
  • play_arrow

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Читај повеќе
  • play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би можело да изгледа животот по 1000 години?

Читај повеќе