Илон Маск: Земјата е пред колапс, потребни се луѓе за Марс

„Земјата е пред колапс, на човештвото му се потребни повеќе луѓе за колонизација на Марс“, смета милијардерот Илон Маск.

Зборовите на Маск најверојатно се насочени кон падот на наталитетот во голем број земји. Со оглед на тоа што тој има 7 деца, наведе дека секогаш се труди да дава личен пример. Маск ова го напиша во одговор на Twitter.

Сегашниот просечен степен на раѓање во светот е 2,4 деца по жена, додека во 1950 изнесувал 4,7.

Исто така, старее светското население, Обединетите Нации проценуваат дека до 2050 година на Земјата би живееле повеќе од 1,5 милијарда луѓе постари од 65 години.

За потсетување, Маск на почетокот на февруари на виртуелна конвенција изјави дека неговата цел е колонизација на Марс пред потенцијална Трета светска војна.

Тагови
реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more

Живот

Како да заработите ова лето?

Read more

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстин беше огромна грешка

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Нови шпекулации за здравјето на Ким Џонг Ун откако се појави со фластер на главата

Read more
 

Магазин

Најдобриот рецепт за печени компири со сенф и рузмарин

Читај повеќе

За машките магазини е секс-бомба, за модните агенции не е доволно слаба

Читај повеќе

Трета доза: Кои земји дополнително ќе го имунизираат населението?

Читај повеќе

Како да заработите ова лето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Едноставни фризури идеални за носење на пеколни горештини

Читај повеќе

Рузмаринот е многу повеќе од зачин - зошто треба да го користите?

Читај повеќе

Tрик што ќе ви помогне да слабеете со пешачење

Читај повеќе

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстин беше огромна грешка

Читај повеќе

Десерт на денот: Чоколадни бомбици со смокви

Читај повеќе