Индиските парламентарци на седница еден по еден си заспаа

Додека во парламентот во Индија се водеше жестока дискусија за економијата, некои парламентарци не успеаја да останат будни.

Долготрајната седница ги исцрпи еден по еден, па во преносите во живо можеше да се види како полека ги занишуваат главите и заспиваат. Министерката за финансии, Нирмала Ситраман водеше жестока расправа за економската состојба во земјата, зборувајќи како одредени сектори, како автомобилската индустрија веќе почнале со закрепнување откако го објавила првиот буџет. Таа додаде дека иако растот е забавен, земјата не е во  рецесија.

Но, изгледа на нејзините колеги овој говор не им беше многу возбудлив па повеќе пати беа снимени како ги занишуваат главите и се борат да не заспијат. Меѓу нив е и министерот за развој на вештини, Махендра Нат Пандеј.

Снимките и фотографиите од заспаните парламентарци беа инспирација за корисниците на социјалните мрежи кои ги споредија политичарите со индиската економија.

„Состојбата на нашата економија е снимена со камера“, напиша еден од коментаторите.

Други ја критикуваа опозицијата која повеќе пати повика на дебата за економијата за да на крајот ја напуштат седницата кога тоа прашање дојде на ред.

реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

20-годишно момче загина во несреќа на Галичица

Read more

Искрени илустрации во кои ќе се препознае секоја девојка

Read more

Чек дис аут

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Read more

Оргазам од 1.8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Read more

Дали сме на Марс? Бизарен дизајн за заштита од коронавирус

Read more

Трудница го спаси сопругот од напад на ајкула

Read more

Магазин

Бесплатни превентивни прегледи по повод Светскиот ден на срцето

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Читај повеќе

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Читај повеќе

Оргазам од 1.8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Читај повеќе

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Читај повеќе

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Читај повеќе

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Читај повеќе

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Читај повеќе

Дали сме на Марс? Бизарен дизајн за заштита од коронавирус

Читај повеќе