Instagram тестира функција која ги комбинира интересите на двајца корисници

Програмерите на Instagram моментално ја тестираат интерно новата функција Blend.

Instagram работи на функција која ќе овозможи да се препорача содржината на Reels на корисник и на неговиот пријател, врз основа на видеата што ги споделиле меѓу себе, како и на други индивидуални интереси.

Функцијата, која неодамна беше откриена, моментално се нарекува Blend. Instagram потврди за TechCrunch дека ја тестира опцијата Blend интерно и сè уште не започнале јавно да ја тестираат.

URL

Постои можност Blend никогаш да не биде официјално достапна, но секогаш е интересно да се видат идеите со кои игра Instagram.

Платформата сè уште не откри повеќе детали за тоа како ќе работи Blend, но се очекува дека може да има некаков показател дека друго лице веќе видело одреден Reel, така што луѓето кои имаат пристап до тој Reel може да разговараат за тоа.

Blend може да му даде предност на Instagram бидејќи TikTok нема слична функција, особено кај корисниците кои сакаат заедно да гледаат кратки видео клипови.

Тагови
реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Интернет

Starlink ќе обезбеди брз интернет на првата приватна вселенска станица

Read more

Instagram заработува повеќе пари од рекламирање отколку YouTube

Read more

Кој ќе плати, ќе добие ВИ: Дали Google ќе воведе наплата за својата основна услуга?

Read more

X им дава сино знакче на корисниците со повеќе од 2.500 Premium следбеници

Read more
 

Гик

Apple ќе овозможи поправка на iPhone со користење на користени делови

Читај повеќе

Starlink ќе обезбеди брз интернет на првата приватна вселенска станица

Читај повеќе
  • play_arrow

Месечината се превртела одвнатре нанадвор пред милијарди години

Читај повеќе

Имаме само уште две години да ја спасиме планетата Земја

Читај повеќе

Лудиот германски проект за затворање на Медитеранот и делумно намалување на водата

Читај повеќе
  • filter

HMD ги претстави Nokia мобилните 6310, 5310 и 230

Читај повеќе

Facebook Messenger конечно доби 4 нови функции кои долго ги чекавме

Читај повеќе
  • filter

Motorola ги откри спецификациите на смартфонот Moto G64 5G

Читај повеќе

Voyager 1 е надвор од Сончевиот Систем, со месеци испраќа чудни податоци

Читај повеќе