Ирма го опустоши приватниот остров на Ричард Брансон (Видео)

Милијардерот Ричард Брансон сподели снимка од неговиот имот на приватен остров после ураганот Ирма.

Милијардерот поседува остров кој е дел од Девствените острови на Карибите. Ова подрачје беше најпогодено бидејќи токму во тој период ураганот Ирма се наоѓаше во петата категорија.

Имотот на Брансон е комплетно уништен, а сите работи кои се наоѓале во вилата после ураганот се нашле уништени надвор. Дрвото е целосно искоренето, прозорците уништени, а уништена е и конструкцијата на објектот.

 

 

Сите објекти на Девствените острови се целосно уништени. Медицински екипи започнале да пристигнуваат со хеликоптери и вршат евакуација на повредените лица. 

Брансон истакнал дека најголем дел од телекомуникациските врски се во прекин. Тој и неговиот тим пристигнале на островот со цел да му помогнат на тамошното население.

„Ова е приказна за десетици илјади луѓе кои ги изгубиле своите домови и целиот имот. Изминативе два дена ги поминавме со тим од луѓе кои му помагаа на населението, делејќи и храна и лекови. Од прва рака можевме да видиме колку беше бесна и незаборавна оваа бура“, изјави Брансон.

Брансон на интернет отвори и страница за донации за помош на луѓето од сите острови погодени од ураганот Ирма.

реклама

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Instagram убавица: Ерјона Сулејмани

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Read more

Свет

Лукашенко: Жив сум и не сум избегал од Белорусија

Read more

Нов Зеланд го продолжи карантинот во Окленд на уште 12 дена

Read more

Виетнам ќе купи руска вакцина против COVID-19

Read more

Од почетокот на пандемијата во светот починаа над 750.000 луѓе

Read more

Вести

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Читај повеќе

Рекорден дневен број на тестови, активни случаи се помалку од 3.000

Читај повеќе

Родители во Хрватска со кампања против враќање на децата на училиште во пандемија

Читај повеќе
  • play_arrow

Хаос на албанско-грчката граница, заглавени илјадници албански граѓани

Читај повеќе

Лукашенко: Жив сум и не сум избегал од Белорусија

Читај повеќе

Нови 160 случаи со COVID-19, тројца починати, 368 оздравени пациенти

Читај повеќе

Без негативен ПЦР-тест за влез во Грција само возачи на товарни моторни возила

Читај повеќе

Шилегов: Во Вардариште не се депонира нов отпад

Читај повеќе

Од утре задолжителен ПЦР тест за влез во Србија

Читај повеќе