Како да направите кајгана како професионалец?

Ако сакате да го започнете денот со вкусна кајгана, тогаш пригответе ја како професионалец.

Првин скршете ги јајцата и додадете една лажичка вода, тоа ќе даде посебна текстура на кајганата. Изматете ја смесата, белката и жолчката добро да се измешаат.

За подготовка на вкусна кајгана важно е јајцата да се подготват на ниска или средна температура.

Во тавчето за пржење ставете путер или масло по желба. Откако маслото ќе се загрее, додадете ги јајцата па посолете. Не ја мешајте кајганата додека не забележите дека краевите се испржени.

Кога ќе забележите дека краевите се цврсти и испечени, полека повлечете ги кон средината на тавчето, на тој начин ќе се разлее остатокот од јајцата.

Подготвената кајгана послужете ја во чинија и уживајте во вкусот.

Remote video URL
Тагови
реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more

Рецепти

Ручек за 30 минути: Пилешко во бешамел сос

Read more

Идеални доколку сте на диета: Овесни колачиња со банана и чоколадо

Read more

Десерт на денот: Чоколадни колачиња

Read more

Идеја за ручек: Потпечени макарони со колбаси

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Кратка историја на разводот

Читај повеќе
  • play_arrow

Санта мраз поголема од Њујорк се одвои од Антарктикот

Читај повеќе
  • play_arrow

Доктор откри зошто нè пецка јазикот кога јадеме ананас

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто несаканите ефекти од вакцините се всушност добра работа?

Читај повеќе

Љубовна пролет ги очекува родените во овие три хороскопски знаци

Читај повеќе

Како телото ве предупредува дека јадете премногу сирење?

Читај повеќе
  • play_arrow

САД објави снимка од ирански напад врз нивна база во Ирак

Читај повеќе

Секс во тројка: Од фантазија, до емотивна катастрофа

Читај повеќе

„Кит на плажа“ - нова книга за млади од словенечкиот писател Винко Модерндорфер

Читај повеќе