Како едноставно да се ослободите од мразот во замрзнувачот?

Чистењето на фрижидерот може да биде многу досадно, особено кога ќе стигнете до замрзнувачот. Можеби не знаете, но во кујната веќе имате сѐ што ви треба за чистење на мразот.

Сценариото за чистење фрижидер веројатно го знаете: го исклучувате фрижидерот од струја, го празните и ставате легени со топла вода за мразот од замрзнувачот да се стопи што е можно побрзо, а потоа му се молите на Бога да не се расипе храната додека стои е надвор.

За во иднина да немате проблеми со мразот, треба да знаете мал трик кој барем до некој степен ќе го спречи неговото формирање.

Сѐ што ви треба е масло за јадење.

Иако доаѓаат сѐ повеќе нови модели на фрижидери со „без мраз технологија“, ако имате стари фрижидери, знаете кои се неволјите.

Самата процедура е едноставна: растопете го мразот од замрзнувачот, па убаво измијте го и избришете го со сува крпа. После тоа, истурете малку масло на парче памучна волна или стара крпа и избришете ги ѕидовите. И тоа е сѐ. Вклучете го фрижидерот и ќе видите дека во наредниот период ќе се создаде значително помалку мраз.

Тагови
реклама

Што следи по омикрон и кога конечно ќе заврши пандемијата?

Read more

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Read more

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Read more

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Read more

Живот

Која храна најмногу го стимулира растот на косата?

Read more

Сексот и спиењето нѐ прават посреќни од зголемување на платата

Read more

Памела Андерсон се разведува по петти пат

Read more

Прекраснa и непредвидливa: Откријте сѐ за жената Водолија

Read more
 

Магазин

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Читај повеќе

Фит и во форма: Дали имате кондиција колку вашите врсници?

Читај повеќе

Трета, четврта, петта... Дали пречестото вакцинирање против ковид е штетно?

Читај повеќе

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Читај повеќе

Која храна најмногу го стимулира растот на косата?

Читај повеќе

Какви мажи привлекувате според вашиот хороскопски знак?

Читај повеќе

Eдноставни правила за совршени јајца на око

Читај повеќе

Хенри Кавил сподели фитнес совети за сите почетници

Читај повеќе

Девојче во Русија преживеа снежна бура гушкајќи куче цела ноќ

Читај повеќе