Како ќе изгледа фабриката за вакцини во Србија?

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на својот Instagram профил објави видео на кое се гледа изгледот на идната фабрика за вакцини што ќе се гради во оваа земја.

Претходно, претседателот Вучиќ и премиерката Ана Брнабиќ најавија изградба на фабрика за производство на вакцини, а сега е објавено и видео како треба да изгледа зградата.

„Вака треба да изгледа српската фабрика за вакцини што ја градиме со нашите партнери од Обединетите Арапски Емирати и Кина. Горд сум на Србија и нејзините достигнувања во медицината, фармацијата и здравството“, напиша Вучиќ во текстот што го објави со видеото.

Тој додаде дека наскоро ќе започне изградбата на фабрика за производство на ПЦР тестови.

реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Регион

Скратен полицискиот час во Грција

Read more

Србија ја одобри вакцината на Pfizer за деца од 12 до 15 години

Read more

Косово ѝ забрани влез на српската министерка Кисиќ-Тепавчевиќ

Read more

Јарц: Надминувањето на спорот помеѓу Скопје и Софија е многу важно за словенечкото претседателство

Read more
 

Вести

Претпладне облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

Читај повеќе

Османи: ФФМ не е државна институција и нема обврски од Преспанскиот договор

Читај повеќе

Во понеделник почнува уписот во средно образование

Читај повеќе

Дневен КОВИД биланс: 21 нов случај, еден починат и седуммина оздравени

Читај повеќе

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Читај повеќе

Американците работат на базука која убива дронови

Читај повеќе

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Читај повеќе

Скратен полицискиот час во Грција

Читај повеќе

Променливо облачно, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Читај повеќе