Како Конор Мекгрегор тренира за борбата со Флојд Мејведер?

ММА борецот Конор Мекгрегор активно се подготвува за една од најочекуваните борби на векот.

Борбата меѓу Флојд Мејведер Џуниор и Конор Мекгрегор за која долго време се ширеа шпекулации во медиумите, ќе се одржи на 26 август во Лас Вегас.

Ова ќе биде меч на кој ќе се соочат ММА борец (Мекгрегор) и боксер (Мејведер) по боксерски правила.

реклама

Фит

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more

Зошто некои луѓе се дебелеат, а други не?

Read more

Вежбање наутро или навечер: Што е поефикасно?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Тим на отпишаните: Најлошите фудбалери во Премиер лига сезонава

Read more
play_arrow

Експеримент: Колку навистина штитат маските?

Read more
play_arrow

Трејлер за воениот филм „The Resistance Fighter“

Read more
play_arrow

Како да користите Spotify?

Read more
play_arrow

Дронска снимка од големите поплави во Кина

Read more
play_arrow

10-минутен HIIT тренинг за топење калории

Read more
play_arrow

Најчести „трикови“ за слабеење кои всушност ве дебелеат

Read more
play_arrow

Топ 20 комедии кои не се очекуваше да бидат добри

Read more
play_arrow

Како Бруну Фернандеш ја спаси сезоната на Манчестер Јунајтед?

Read more
play_arrow

Како да избришете видео од вашиот YouTube канал?

Read more
play_arrow

Десетте најголеми грешки во Премиер лигата сезонава

Read more
play_arrow

Руско-сириска поморска парада

Read more