Како лажен модел ги измами фотографите и медиумите на Модната недела во Лондон?

Светот на модата понекогаш е чуден и несфатлив, а модните ентузијасти кои очајнички сакаат да бидат дел од него, изведуваат најневеројатни аутфити за да ги импресионираат фотографите, да се истакнат од толпата и да стигнат во потесните модни кругови.

Јутјуберите Зак и Џеј сакаа да проверат дали ќе успеат да инфилтрираат аутсајдер во Модната недела во Лондон и да ги измамат фотографите и медиумите дека нивниот пријател Макс, кој нема никаква допирна точка со модата, всушност е екцентричен млад модел кој носи екстравагантна облека.

Во овој 15-минутен филм тие објаснуваат како успеаја во нивната замисла и го протнаа Макс на Модната недела во Лондон како моделот Максимилијан Букурешт.

реклама

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на COVID-19

Read more

Автомобил удри и тешко повреди петгодишно дете

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Чек дис аут

Вирална дилема: Која зебра гледа во камерата?

Read more

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Read more

Гратче во САД со уникатна идеја за борба против корона-кризата

Read more

Магазин

Предлог за ручек: Запечени тиквички со сирење и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Читај повеќе

Предлог за ручек: Печен лосос со ориз

Читај повеќе
  • play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Читај повеќе

Вирална дилема: Која зебра гледа во камерата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Читај повеќе

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Читај повеќе
  • play_arrow

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Читај повеќе