Како треба да ги чувате овошјето и зеленчукот за да траат подолго?

На сите ни се случува да купиме поголема количина овошје и зеленчук и да не ги искористиме во планираното време. Понекогаш ќе „начекаме“ добри и евтини свежи производи, па сакаме да купиме поголема количина.

Ако ги спакувате и чувате правилно може да го продолжите нивниот „рок на траење“. Дали сте знаеле дека не треба да ги чувате компирите и кромидот заедно? Или дека краставиците не треба да стојат во фрижидер?

Погледнете ги овие совети и научете како подобро да ја зачувате и користите вашата свежа храна.

реклама

Живот

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Избрани најдобрите угостителски објекти во Скопје за 2021 година

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Дали ви е тешко да се концентрирате на работа? Овие совети ќе ви помогнат

Read more

Нови видеа

play_arrow

Работа од дома, фејлови со мачки

Read more
play_arrow

Што ќе се случи со мегаградовите ако се стопи целиот мраз на Земјата?

Read more
play_arrow

Зошто пилотите чуваат скриена секира во авионот?

Read more
play_arrow

Знаци што откриваат дека некој е на стероиди

Read more
play_arrow

10 малку познати, но многу интересни факти за Земјата

Read more
play_arrow

Зошто треба да јадете намирници богати со цинк?

Read more
play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Read more
play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Read more
play_arrow

40 минути интензивни вежби за активирање на сите мускули

Read more
play_arrow

Кога забавата не се одвива според планираното, фејл компилација

Read more
play_arrow

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Read more
play_arrow

10 празници со мрачно потекло

Read more