Каков татко, таков син: Роналдо се пофали со фотки од теретана

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо е познат како некој кој посветува големо внимание на здравиот живот и тренинзите во текот на неговата славна кариера.

И покрај тоа што наполни 39 години, Роналдо сè уште изгледа импресивно, што не е чудно бидејќи тренира сериозно секој ден.

Се чини дека по истите стапки тргна и неговиот потомок Кристијано Роналдо Јуниор, судејќи по фотографиите кои денес Португалецот ги сподели со своите фанови.

Јуниор на нив изгледа во одлична форма и јасно е дека ниту тој не пропушта тренинзи, исто како и неговиот татко.

„Денеска со мојот партнер“, напиша Роналдо во описот на фотографијата која доби огромна поддршка од фановите.

Да потсетиме, Роналдо вчера настапи на натпревар од азиската Лига на шампиони за Ал Наср, а беше стрелец на еден од двата гола кои ги постигна тимот на Ал Феих.

За три дена Ал Наср ќе одигра нов натпревар, овојпат во саудиската Премиер лига против Ал Шабаб, па нема многу време за одмор на Роналдо.

реклама

Топ 5 најдолговечни животни - некои живеат и илјадници години

Read more

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Колку често мажите и жените помислуваат на секс?

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Фудбал

Џеко на 38 години истрча од гол на гол за девет секунди

Read more

Како беше на скопското дерби Работнички - Вардар?

Read more

Проклетството на Кејн ја уништи трофејната низа на рекордерот Коман

Read more

Откриено зошто колабираше Ндика, немал срцев удар

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Џеко на 38 години истрча од гол на гол за девет секунди

Читај повеќе
  • play_arrow

Како беше на скопското дерби Работнички - Вардар?

Читај повеќе

Проклетството на Кејн ја уништи трофејната низа на рекордерот Коман

Читај повеќе
  • play_arrow

Литванец го собори најстариот машки светски рекорд

Читај повеќе

Откриено зошто колабираше Ндика, немал срцев удар

Читај повеќе

Сега почнува спектаклот: Познати се сите плеј-ин парови и учесници во плеј-офот

Читај повеќе

Спектакл во Тексас, Вињалес влезе во историјата на кралската класа

Читај повеќе
  • filter

Неверојатни сцени на прославата во Леверкузен: Навивачите не издржаа и влетаа пред 90-та

Читај повеќе
  • play_arrow

Хет-трик на телохранителот на Меси – запре 3 навивачи на еден натпревар

Читај повеќе