Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Во сексот најважно е да се опуштите и да имате целосна доверба во партнерот, односно партнерката.

Исто така многу е важно да бидете имагинативни и да не дозволите сè да се претвори во рутина.

Лиза Свит, авторка на книгата „365 секс пози - нов начин да имате одличен секс секој ден“, предлага две пози кои гарантираат огромно задоволство и за двајцата партнери.

А сега, време е за катапултирање

Катапулт е варијанта на позата „обратна каубојка“ и во оваа позиција мажот седи на подот, со грбот потпрен на ѕид. Неговите нозе се раширени во форма на буквата V, а жената му е завртена со грб и со клекнување се спушта во неговиот скут.

Таа со рацете се потпира на подот и се оттурнува, а мажот ѝ помага држејќи ја за колковите. Лиза Свит тврди дека оваа поза им овозможува на жените да доживеат повеќекратни оргазми.

Да преминеме на мажите

Свит предлага во оваа поза мажот одвреме-навреме да „ѝ пружи рака“ на партнерката, односно, бидејќи има лесен пристап, да ѝ го стимулира клиторисот или аналниот отвор, согласно преференците на двајцата сексуални партнери.

Тагови
реклама

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Read more

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more

Љубов и секс

Три работи што апсолутно ви се потребни ако сакате успешна врска

Read more

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

10 причини зошто е добро да бидете сингл од 20 до 30 години

Read more

7 митови за изневерувањето што треба да престанеме да ги шириме

Read more
 

Магазин

Германците направија математика: Хрватска е поскапа од Грција и Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

5 летни салати  - идеален избор за во жешки денови

Читај повеќе

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Читај повеќе

5 знаци кои покажуваат дека не јадете доволно

Читај повеќе

Кои се најпопуларните имиња во светот?

Читај повеќе

Марс влезе во Бик: Промена на работа, продавање недвижнини

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Најчудната мачка во светот: Личи на врколак и е многу интелигентна

Читај повеќе

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Читај повеќе

4 знаци на рак на дебелото црево на кои треба да внимавате

Читај повеќе