Харден останува во Филаделфија

Џејмс Харден и следната сезона ќе остане дел од Филаделфија 76-ерс.

Како што објави новинарот на ЕСПН, Адријан Војнаровски, Филаделфија ги завршила сите разговори во врска со трејдот на Џејмс Харден и франшизата со никого не постигнала договор.

Тоа значи дека искусниот кошаркар кој ја покрива плејмејкерската позиција ќе настапува за Сиксерси и во сезоната 2023/24.

Сегашниот план е Џејмс Харден да се приклучи на остатокот од тимот во тренинг кампот, откако пропаднаа разговорите со Лос Анџелес Клиперс, каде Харден сакаше да ја продолжи кариерата.

Тој ја прифати опцијата да остане во тимот и веднаш побара трејд, а тимот сакаше да му излезе во пресрет. Сепак, шампионските амбиции на Филаделфија се поклопуваат со желбите на Џејмс Харден и тој навистина не сакаше по секоја цена да си замине, поради што реши да остане.

реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Кошарка

Лејкерс го освоија НБА купот – МВП трофејот за Леброн Џејмс

Read more

Неверојатна партија на Леброн Џејмс за финалето на НБА Купот

Read more

Кошаркарите на Монако гневни по поразот од Партизан: Ова е срам за Евролигата

Read more

Индијана и Њу Орлеанс изненадувачки се пласираа во полуфиналето на НБА купот

Read more
 

Спорт

Заврши есенскиот дел во 1.МФЛ, мешаница на врвот и на дното

Читај повеќе

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс го освоија НБА купот – МВП трофејот за Леброн Џејмс

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија ЃП бара оставки во Судиската организација

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајнтрахт го декласира Баерн – пукна петарда во мрежата на Нојер

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува во Евертон?

Читај повеќе

Анчелоти: Не ми требаат пари, не би заминал во Саудиска Арабија за 500 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Fun with Flags со Фримпонг од Леверкузен

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се менува рамнотежата на моќ во светскиот фудбал?

Читај повеќе