Хороскопски знаци кои ништо не може да ги повреди

Некои луѓе можат да поднесат сè, од смеење во најтешки ситуации до тоа да не бидат погодени од туѓи критики. Смирени се и ништо не може да влијае на тоа.

Ако се прашувате како некои луѓе стануваат отпорни на туѓи влијанија, астрологијата може да го открие одговорот, пишува PinkVilla.

Бик

На Биковите не им е грижа што чувствувате кон нив. Тие се самоуверени и на нив не влијае што имаат другите да кажат за нив. Ако случајно сте во врска или во брак со Бик, тогаш ќе ви биде јасно зошто тие не се чувствуваат лошо поради нечии навреди.

Близнаци

Близнаците се пристојни, но знаат дека отпорноста кон надворешни влијанија е клучна за преживување во светот. Иако се емотивни луѓе, знаат кога треба да бидат отпорни ако станува збор за работата и политиката што владее на работното место.

Стрелец

Стрелецот е најотпорен знак од сите. Не обрнува внимание на критики и навреди бидејќи знае од каде доаѓаат. Ако се обидете да понижите Стрелец со негативни повратни информации, подгответе се за разочарување.

Лав

Не обрнуваат внимание на тоа што имаат другите да го кажат за нив. Самодовербата им е најголема особина и оттаму ја добиваат својата отпорност. Ги знаат своите способности и на нив не влијаат туѓите мислења.

реклама

Маск му понуди 5.000 долари на тинејџер: Престани да ми го следиш авионот

Read more

Шах-мат од НАТО: Војна нема да има

Read more

Сателитски снимки открија што прави Русија на границата

Read more

Што е SWIFT и зошто може да биде оружјето од кое Русија најмногу се плаши?

Read more

Живот

Разбиваме митови за хороскопските знаци: Овенот не е агресивен, Ракот одлично се справува со емоциите

Read more

Календар за прихрана: Каква храна да му давате на бебето по месеци?

Read more

Најдобрата телевизија MaxTV, целосно во HD резолуција и со нови ТВ канали

Read more

Маск му понуди 5.000 долари на тинејџер: Престани да ми го следиш авионот

Read more
 

Магазин

Има само една правилна поза за спиење ако сакате да сте здрави

Читај повеќе
  • play_arrow

Едно во 80.000: Објавена снимка со бебе што се роди во водена обвивка

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува со телото кога ќе престанеме да јадеме?

Читај повеќе

Разбиваме митови за хороскопските знаци: Овенот не е агресивен, Ракот одлично се справува со емоциите

Читај повеќе

Дали треба да причекаме со бустер дозата дозата додека не стигне вакцината против омикрон?

Читај повеќе

Календар за прихрана: Каква храна да му давате на бебето по месеци?

Читај повеќе

Зошто мажите не се одлучуваат на брак, иако се заљубени?

Читај повеќе
  • play_arrow

Брзо темпо и без пауза: Вежби за затегнување на стомачните мускули

Читај повеќе

Го чува и имунитетот, и паричникот: Пилешка крем супа

Читај повеќе