Кога е време за нови бришачи?

Сончевата светлина и атмосферските услови го менуваат материјалот толку многу што со текот на времето станува потежок и ги губи своите својства.

Есенскиот дожд и првото навестување за зимата уште еднаш ја оживеа приказната за четкичките на бришачите.

Германскиот авто клуб (ADAC) со истражување дојде до сознанија дека, без оглед на интензитетот на употреба на бришачите, четкичките се стигнати за менување по само 24 месеци, односно 2 години.

Сончевата светлина и атмосферските услови го менуваат материјалот толку многу што станува потежок и ги губи потребните својства. Односно, четкичките повеќе нема да го чистат стаклото како и кога биле нови.

Се препорачува да ги промените навреме, бидејќи тие се важен дел од опремата на вашиот автомобил кога станува збор за безбедноста при возењето. Особено ако се малку постари и ако забележите дека повеќе не ја отстрануваат водата од шофершајбната како порано.

Колку често ВИЕ ги менувате бришачите на вашиот автомобил?

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

На која возраст жените имаат најсилен сексуален нагон?

Read more

Евакуирани повеќе објекти во центарот на Скопје

Read more

Знаци кои укажуваат дека имате висок холестерол

Read more

Авто новости

Антифриз: Одговараме на најчесто поставуваните прашања

Read more

Cizeta-Moroder V16T - италијански суперавтомобил за кој малкумина слушнале

Read more

Премиера: Škoda Karoq за 2022 година

Read more

Колекција од соништата: Автомобили вредни над 40 милиони евра

Read more
 

Автомобили

Антифриз: Одговараме на најчесто поставуваните прашања

Читај повеќе
  • filter

Cizeta-Moroder V16T - италијански суперавтомобил за кој малкумина слушнале

Читај повеќе
  • filter

Премиера: Škoda Karoq за 2022 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Колекција од соништата: Автомобили вредни над 40 милиони евра

Читај повеќе
  • filter

BMW го претстави концептот XM

Читај повеќе

Објавени седумте финалисти за Автомобил на годината

Читај повеќе

Lada – Porsche: Руско-германски проект кој никогаш не заживеа

Читај повеќе

Возачи, внимателно: Удобности во автомобилот од кои страдаат мочниот меур и простатата

Читај повеќе
  • play_arrow

Слушнете како звучи моќниот Bugatti Chiron Super Sport

Читај повеќе