Кои хороскопски знаци ги очекува голема промена на финансиската ситуација?

Астрологијата открива на кои хороскопски знаци им носи најголема промена на финансиски план помрачувањето во Овен на 8 април 2024 година.

Помрачувањето во Овен ќе пристигне на 8 април 2024 година. Во моментот на настанот, покрај Сонцето и Месечината, владетел на финансиите ќе биде Венера.

Венера може да даде „дозвола“ на многу знаци на хороскопот да имаат подобар квалитет на живот, бидејќи тука започнува енергичниот раст на доходната сфера.

На пример, за да добиете повисоко платена работа, важно е да ги проширите вашите лични потреби.

Хороскопските знаци кои ќе доживеат најголеми финансиски промени се:

ОВЕН

Помрачувањето се случува во вашиот знак, што значи дека ја акумулира буквално секоја област од вашиот живот и дава можност за сериозна финансиска промена. До 20 април, ретроградниот Меркур ќе ве направи неодлучни во однос на купувањето, но и во однос на тоа колку сте подготвени да преземете нови финансиски обврски. Во времето на помрачувањето, на 8 април, вашиот владетел ќе биде во секторот на тајните и осаменоста. За големите одлуки е потребно време.

ДЕВИЦА

Помрачувањето во Овен се случува во секторот на вашиот семеен капитал, но поради ретроградниот Меркур, процесот на добивање заем, наследство или продажба на недвижен имот значително ќе се забави. Најверојатно, ситуацијата може да се поврзе со влијанието на женска личност на тоа прашање. Можеби само вашиот агент за недвижнини или адвокат може погрешно да ја пополни документацијата или воопшто да не контактира со потенцијалниот купувач. Проверете ги сите документи кај нотар. Лилит е во вашиот знак до крајот на јуни, што симболизира проблеми со обработка на трансакциите и потпишување договори. Очекувајте промени и во заработката на партнерот, најверојатно целосно ќе го промени занимањето.

ВОДОЛИЈА

И покрај фактот дека помрачувањето се случува во секторот за комуникации и документи, многу Водолии може да бидат заглавени во процесот на добивање голема сума пари. Бидејќи соѕвездието на планети во Бик влијае на секторот на недвижности, постои можност да бидете под стрес поради доцнење на платата или неисплата на некои заслуги. Бидете трпеливи, до 25 април овие прашања ќе добијат јасно решение.

РИБИ

Помрачувањето е во вашиот сектор на плати, но поради ретроградниот Меркур ќе има низа преговори за исплатите и за колку пари сте спремни да ја завршите работата. Одлично време да разговарате со претпоставените за унапредување кое најверојатно ќе биде одобрено од 21 до 24 април. Бидете трпеливи, бидејќи сите финансиски тешкотии се привремени.

Тагови
реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Живот

Хороскопски знаци кои не се љубоморни: имаат целосна доверба

Read more

Најшармантните хороскопски знаци: Носат неодолива енергија

Read more

Викенд хороскоп од 12 до 14 април за секој знак од зодијакот

Read more

Господ ми даде сила, ја фатив за уши и успеав да ја турнам, раскажува сточарот кој беше нападнат од мечка

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои не се љубоморни: имаат целосна доверба

Читај повеќе

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Читај повеќе

Најшармантните хороскопски знаци: Носат неодолива енергија

Читај повеќе

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Читај повеќе

Зошто не треба да се спие со отворени завеси?

Читај повеќе

Викенд хороскоп од 12 до 14 април за секој знак од зодијакот

Читај повеќе

Промени во исхраната со кои ќе ослабете до лето

Читај повеќе

Дали секс двапати во една вечер ги зголемува шансите за забременување?

Читај повеќе
  • play_arrow

Господ ми даде сила, ја фатив за уши и успеав да ја турнам, раскажува сточарот кој беше нападнат од мечка

Читај повеќе