СЕРИЈА А 2019/20

Конте ги седна играчите пред ТВ да видат како играле последните 20 минути

Тренерот на Интер беше бесен што синоќа неговите играчи му дозволија на Сасулово во финишот да се врати во игра и од обезбедена победа да стравува за трите бода.

Антонио Конте денеска ги собра сите играчи на Интер, без разлика на тоа кој играше синоќа, а кој не и ги натера да ги гледаат последните 20 минути од натпреварот помеѓу Сасуоло и Интер.

„Нераѕурите“ синоќа победија со 3:4, но имаа водство од 1:4 сѐ до 74-тата минута. Потоа со два брзи гола му дозволија на противникот да се врати во игра, а Интер да стравува за претходно сигурната победа. При вториот гол на домаќините гостинската одбрана не успеа да затвори, а буквално заспа при третиот кога Жереми Бога се прошета крај петторица интеристи пред да го совлада Ханданович.

Пред тренингот утринава, Конте ги седнал играчите пред телевизор и ги терал прво самите да анализираат што погрешиле во тие дваесетина минути кои италијанската јавност ги нарекува „Интеровиот black-out“. Тренерот сакал да ги натера да сфатат дека мора да држат исто ниво на претпазливост преку целиот натпревар.

Интер во среда го очекува и тоа како важен натпревар против Борусија во Лигата на шампиони, па Конте не смее да си дозволи слично сценарио.

реклама

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Read more

Неверојатна трансформација на спортист пред и по заразување со COVID-19

Read more

Јапонците направија паметна маска за лице

Read more

Фудбал

Зидан: Трпение и тимски дух нѐ доведоа каде што сме

Read more

Несторовски со гол донесе победа над Рома

Read more

Сити го прегази немотивираниот Ливерпул

Read more

Ибра го напушта Милан – се враќа во Шведска

Read more

Спорт

  • play_arrow

Зидан: Трпение и тимски дух нѐ доведоа каде што сме

Читај повеќе
  • play_arrow

Несторовски со гол донесе победа над Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Сити го прегази немотивираниот Ливерпул

Читај повеќе

Лазаров: Ќе останам во спортот како тренер

Читај повеќе

Ибра го напушта Милан – се враќа во Шведска

Читај повеќе

Ролан Гарос ќе прима по 20.000 гледачи на ден

Читај повеќе

Гуардиола најави ремонт: Ништо страшно, никој не е вечен

Читај повеќе
  • play_arrow

Јанис: Мораме да се подготвиме ментално, ова е најтешката сезона досега

Читај повеќе

Новак Ѓоковиќ повеќе нема коронавирус

Читај повеќе