Копа Америка: Пораз за Меси, Колумбијците се радуваа

Втор ден од Копа Америка и веќе го имаме првото големо изненадување – Аргентина е поразена од Колумбија со резултат 2:0. Лионел Меси сигурно нема да биде задоволен од настапот на отворањето на Копа Америка, но вината не смее да ја преземе само еден индивидуалец во составот.

Ваков старт со пораз на американското првенство на Аргентинците последен пат им се случило пред точно 40 години, во 1979 година, а на Колумбија и требаа 12 години за да оствари победа над Аргентина.

Што се однесува до играта на теренот, може да се каже дека целиот натпревар беше решен во последните 20 минути, и тоа од резервистите Роџер Мартинез во 71-та и Дуван Запата во 85 минута од натпреварот.

Иако Аргентинците мораа да бркаат резултат, Пауло Дибала остана на клупата во текот на целите 90 минути, што може да значи дека селекторот не смета сериозно на неговите услуги. Сепак, тој зад себе остави само просечна сезона во дресот на Јувентус и тоа се одрази на неговата улога во репрезентацијата.

Во другиот натпревар од вечерта, Перу и Венецуела одиграа 0:0.

реклама

Се укинува забраната во ресторани и кафулиња да седат само двајца на иста маса

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Четирипати повеќе заразени туристи на Промахонас отколку на аеродромот во Атина

Read more

Ерик Робертс е најзафатениот актер во Холивуд

Read more

Фудбал

Една победа го дели Реал од трофејот во Ла Лига

Read more

Гасперини за пеналите на Јуве: Ова го има само во Италија

Read more

Бартомеу: Преговорите за трансферот на Лаутаро се во мирување

Read more

Кулибали: Милан едвај шутна на гол, а даде два гола

Read more

Спорт

  • play_arrow

Една победа го дели Реал од трофејот во Ла Лига

Читај повеќе
  • play_arrow

Гасперини за пеналите на Јуве: Ова го има само во Италија

Читај повеќе

Вардар 1961 се засили со полскиот пивот Патрик Валчак

Читај повеќе

Бартомеу: Преговорите за трансферот на Лаутаро се во мирување

Читај повеќе

Леклер се извини за судирот со Фетел

Читај повеќе
  • play_arrow

Кулибали: Милан едвај шутна на гол, а даде два гола

Читај повеќе

ФФМ одлучи клубовите да не плаќаат котизација

Читај повеќе

Манчестер Сити ќе игра во ЛШ, поништена одлуката за суспензија

Читај повеќе
  • play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Читај повеќе