Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Фудбалерот од средниот ред на Интер, Кристијан Ериксен, следната недела ќе се врати во Милано каде ќе му биде направен преглед на срцето.

Sky Sport Italia пишува дека Ериксен, кој е член на италијанскиот шампион Интер, следната недела ќе пристигне во Милано.

URL

За време на неговиот настап за Данска на 12 јуни на Европското првенство, тој доживеа срцев удар и беше реанимиран на теренот. Веднаш беше префрлен во болница каде што беше опериран и му беше инсталиран дефибрилатор.

По лекарските прегледи во Интер Милан, ќе се одлучи кои се следните чекори и можностите за негово враќање на фудбалските терени, што во најдобар случај би било по најмалку шест месеци.

URL
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Фудбал

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Read more

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Read more

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Read more

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Read more
 

Спорт

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Читај повеќе

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Читај повеќе

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Читај повеќе

Фетел: Кога заврна, трката се претвори во лотарија

Читај повеќе

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе