Кристијано Роналдо ја пронајде девојката која му помагала додека бил сиромашен

Минатата недела Кристијано Роналдо изјави дека како тинејџер бил многу сиромашен и дека често немал што да јаде. Во интервју за Good Morning Britain изјави дека би сакал да ги пронајде девојките кои му давале храна.

„Имав 12 години и немав пари. Живеев со другите играчи врсници од други делови на Португалија. Ми беше тешко без родителите. Во една продавница на McDonald's добивавме хамбургери кои остануваа непродадени. Таму работеше жена по има Една и уште две девојки, многу би сакал да ги пронајдам“, изјави тогаш Роналдо.

Една од жените кои му давале бесплатно храна на Роналдо е Пола Лека која изјави дека би ја прифатила поканата за вечера со славниот фудбалер. Таа раскажа како го запознала Роналдо.

„Ќе се појавеа пред ресторанот и кога би останале неколку хамбургери непродадени нашиот менаџер ни дозволуваше да им ги дадеме. Меѓу децата беше и Кристијано Роналдо кој беше и најплашлив. Доаѓаа секоја вечер“, вели Пола.

Таа вели дека денес нејзиниот син не ѝ верува дека му давала хамбургери на славниот фудбалер.

Сето ова се случувало во 2000 година, кога Роналдо живеел во тешки услови.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Зголемен број заразени со COVID-19, можно воведување карантин во одредени општини

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Над 60 нови случаи со COVID-19, еден починат

Read more

Фудбал

Клоп: Сѐ уште не сме шампиони, ќе мора да се потрудиме за тоа

Read more

Караско: Ла Лига ќе биде чудна без навивачи

Read more

Фенербахче е заинтересиран за Тијаго Силва

Read more

Верона го претстави новото лого

Read more

Спорт

Клоп: Сѐ уште не сме шампиони, ќе мора да се потрудиме за тоа

Читај повеќе

Караско: Ла Лига ќе биде чудна без навивачи

Читај повеќе

Мејведер ќе го плати погребот на човекот поради кој гори Америка

Читај повеќе
  • play_arrow

Фенербахче е заинтересиран за Тијаго Силва

Читај повеќе
  • filter

Верона го претстави новото лого

Читај повеќе
  • play_arrow

Тестовите не лажат: Роналдо се врати помоќен од изолација

Читај повеќе

Ричардо сака подиум пред да се раздели со Рено

Читај повеќе

ДФБ ќе ги истражува пораките со поддршка за протестите во САД

Читај повеќе

Федерер и Кербер на турнир на трева во Берлин

Читај повеќе