Кривичниот суд ја потврди казната од 19 години затвор за Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино Секондо

Кривичниот суд Скопје денеска ја потврди првична казна од 19 години затвор за Ангела Ѓорѓиевска, обвинета за соизвршителство на убиството на Пинета Секондо-Пино.

Судскиот процес за овој предмет од страна на Апелациониот суд Скопје, беше вратен на повторно судење заради вештачењата. Во повторното судење вештачењата беа разјаснати од самите вештачи.

Судењето за овој предмет го водеше судијката Ленка Давидкова, а застапник на обвинението е јавната обвинителка Лидија Раичевиќ.

Прво обвинет во овој предмет е Али Фуркан, но постапката против него не се води од причина што тој е во бегство. 

реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Дали треба да ја пиете водата што отстоила преку ноќ во чаша?

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Ќерките на Анџелина Џоли ја засенија актерката на црвениот тепих

Read more

Македонија

Влада: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, граѓаните нема потреба да стравуваат

Read more

135 нови случаи на COVID-19 од 1.514 тестирања

Read more

Рокот за поднесување ДДВ-4 продолжен до 27 октомври

Read more

Медиумите не го прекршиле Изборниот законик при известувањето во првиот изборен круг

Read more
 

Вести

Ердоган се откажа од протерување на 10 западни амбасадори

Читај повеќе

Moderna тврди дека нејзината вакцина е ефикасна и безбедна за деца

Читај повеќе

Кина почнува со вакцинирање на деца од три години против COVID-19

Читај повеќе

Влада: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, граѓаните нема потреба да стравуваат

Читај повеќе

135 нови случаи на COVID-19 од 1.514 тестирања

Читај повеќе

Facebook се распаѓа одвнатре: Дали ќе ја научи лекцијата, ќе пропадне или ќе продолжи како да не било ништо?

Читај повеќе

Рокот за поднесување ДДВ-4 продолжен до 27 октомври

Читај повеќе

Медиумите не го прекршиле Изборниот законик при известувањето во првиот изборен круг

Читај повеќе

Меркел ја призна нејзината најголема корона-грешка

Читај повеќе