Лампард: Сакам да освојам трофеј со мојот тим

Менаџерот на Челси, Франк Лампард, го коментираше претстојниот натпревар за ФА Купот, во кој „Сините“ ќе се соочат со Арсенал.

– Ние сакаме да победиме, тоа е едноставно. Знам колку е важен овој трофеј за навивачите, затоа сакам да го освојам за нив и за мојата екипа. Пораснав гледајќи го финалето на ФА Купот, се сеќавам на сите многу добро. Ако ми дадете 5 минути, ќе ги набројам сите од 90-тите. Има некоја магија во тоа како се чувствувате откако ќе победите. Јас сè уште го имам тоа чувство во себе, па ќе се обидам да им помогнам на моите играчи и навивачи да се чувствуваат на ист начин, вели тренерот.

Лампард призна дека не разговарал со сопственикот на „Cините“ – Роман Абрамович, но нема потреба.

– Нема потреба од повик или порака, бидејќи ја чувствував неговата поддршка постојано откако ја презедов работата. Тој ме поддржуваше уште како играч, сега сакам да му вратам, посочува Лампард.

Remote video URL
реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Фудбал

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Read more

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Read more

Шестмина позитивни во Атлетик

Read more

Спорт

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Читај повеќе
  • filter

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Читај повеќе

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Читај повеќе

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Читај повеќе

Шестмина позитивни во Атлетик

Читај повеќе

Алушовски: Во Струга не одиме само да се проверуваме, туку да победиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Читај повеќе

Гасперини: Нејмар? Ќе го натераме тој да се брани од нас

Читај повеќе

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Читај повеќе