Хроника

Лажен полицаец изнудувал пари преку социјалните мрежи

14. август 2018 - 15:26 | МИА

Скопје, 14 август 2018 (МИА) - Во полициската станица Бит Пазар синоќа полицаец пријавил дека непознато лице на социјална мрежа во негово име им се заканувал и им барал пари на други лица. 

Како што соопшти МВР, синоќа во 22:40 часот во Полициската станица Бит Пазар полициски службеник од Скопје пријавил дека непознато лице ја презело неговата слика од социјална мрежа, на која бил во полициска униформа, и на истата социјална мрежа во негово име и со негова слика им се заканувал и им барал пари на други лица. 

Полицијата презема мерки за расчистување на настанот.

Коментирај