Летно освежување: Џин тоник со праска

За сите оние коишто обожаваат џин тоник.

Потребни состојки:

1 помала праска

2 лажици сок од лимета

60 мл џин

Тоник

Неколку листови нане

Лед

Начин на подготовка:

Измијте ја праската, преполовете ја и исечете ја на кришки. Во шејкер додајте сечкани праски и лимета, затворете и протресете за да пуштат сок. Додајте џин и протресете. Во чаша ставете коцки лед, сипете го сокот од шејкерот и на крајот во чашата сипете џин. По желба украсете со листови нане и послужете.

реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more

Рецепти

Најдобриот рецепт за печени компири со сенф и рузмарин

Read more

Десерт на денот: Чоколадни бомбици со смокви

Read more

Идеја за десерт: Медени интегрални бисквити

Read more

Идеално летно освежување: Џин тоник со лубеница

Read more
 

Магазин

Најдобриот рецепт за печени компири со сенф и рузмарин

Читај повеќе

За машките магазини е секс-бомба, за модните агенции не е доволно слаба

Читај повеќе

Трета доза: Кои земји дополнително ќе го имунизираат населението?

Читај повеќе

Како да заработите ова лето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Едноставни фризури идеални за носење на пеколни горештини

Читај повеќе

Рузмаринот е многу повеќе од зачин - зошто треба да го користите?

Читај повеќе

Tрик што ќе ви помогне да слабеете со пешачење

Читај повеќе

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстин беше огромна грешка

Читај повеќе

Десерт на денот: Чоколадни бомбици со смокви

Читај повеќе