Лето во Барселона со MASTERCARD® DEBIT

Нова наградна игра од Шпаркасе Банка во соработка со Mastercard

Шпаркасе Банка Македонија ја започна новата наградна игра „ЛЕТО ВО БАРСЕЛОНА СО MASTERCARD® DEBIT“, наменета за сите нови или постојни корисници на Пакетот за млади или кој било од S, М, L и Премиум пакетите за физички лица, со вклучена Mastercard Debit бесконтактна дебитна картичка, издадена од Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје.

Сите физички лица на возраст од 18 – 28 години имаат единствена шанса да освојат едно од 3-те патувања за двајца во Барселона, Шпанија, со платен авионски превоз, хотелско сместување за 4 ноќевања и џепарлак од 100 евра на Mastecard Debit картичката на добитникот. 

Сите нови корисници што ќе аплицираат за еден од пакетите со вклучена Mastercard Debit бесконтактна картичка, автоматски добиваат една шанса за учество. Како потврда за учество ќе се смета поднесеното Барање за Пакетот за млади или кој било од S, М, L или Премиум пакетот, со вклучена Mastercard Debit бесконтактна картичка, во експозитурите на Банката.

Постојните корисници на еден од пакетите со вклучена Mastercard Debit бесконтактна картичка добиваат една шанса за учество со минимум 5 трансакции направени на кој било износ со Mastercard Debit бесконтактна картичка издадена од Шпаркасе Банка.

Потврда за учество во Наградната игра за трансакциите направени со Mastercard Debit бесконтактна картичка ќе се сметаат потврдите од вкупниот број реализирани трансакции на ПОС-терминали, како и СМС-пораките доставени преку услугата СМС-известувања за секоја реализирана трансакција со Mastercard Debit бесконтактна картичка издадена од Шпаркасе Банка Македонија во времетраење на наградниот период.

Официјалното извлекување на добитниците на наградите ќе се изврши на 7.8.2019 година, со почеток во 12:00 часот, во просториите на Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје, на ул. „Македонија“ 9-11, Скопје. Добитниците на наградите ќе бидат извлечени автоматски, по принципот на случаен избор, со специјален софтвер развиен за потребите на наградната игра.

За повеќе информации околу наградната игра „ЛЕТО ВО БАРСЕЛОНА СО MASTERCARD® DEBIT“, посетете ја официјалната веб-страница www.sparkasse.mk или најблиската експозитура на Шпаркасе Банка Македонија.

*Промотивен текст

реклама
Кој е човекот од најновиот интернет мем што кружи на социјалните мрежи?

Кој е човекот од најновиот интернет мем што кружи на социјалните мрежи?

Read more
Леброн Џејмс го менува Кливленд за Филаделфија?

Леброн Џејмс го менува Кливленд за Филаделфија?

Read more
ВМРО-ДПМНЕ утре ќе поднесе барање за предвремени парламентарни избори и оставка на Заев

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе поднесе барање за предвремени парламентарни избори и оставка на Заев

Read more
Жител на Шишево, баран со потерница, вперил пиштол во полицајци

Жител на Шишево, баран со потерница, вперил пиштол во полицајци

Read more

Живот

Зошто интелигентните луѓе имаат помалку пријатели?

Read more

Маск за коронавирусот: Нема да се вакцинирам, не сум во ризик

Read more

Каде има најскапо, а каде најевтино капучино во светот?

Read more

Проститутките први на удар на засилените КОВИД мерки

Read more

Магазин

Жена во визба од зграда во Париз што ја наследила пронашла половина милион евра

Читај повеќе

Зошто интелигентните луѓе имаат помалку пријатели?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот рецепт за печени ракчиња на скара

Читај повеќе
  • play_arrow

Извлечени 5.000 парчиња муниција од потонат брод од Втора светска војна

Читај повеќе

Заедничко гледање порно филмови: Да или не?

Читај повеќе
  • filter

Доминираат: Ова се најголемите инфлуенсери меѓу спортистите, дали ги следите?

Читај повеќе

Четири знаци дека сте во стабилна и среќна врска

Читај повеќе

Ќе се изненадите колку често жените мислат на секс

Читај повеќе

Три хороскопски знаци во кои се раѓаат најголемите женкари

Читај повеќе