Ливерпул без голманот Алисон на утрешниот УЕФА Суперкуп

Јирген Клоп дефинитивно нема да смета на одличниот голман откако Бразилецот поради повреда воопшто и не допатува во Истанбул.

Алисон Бекер се повреди уште во првото полувреме од отворањето на новата сезона во Премиер лигата во петокот кога Ливерпул го совлада Норвич со 4:1.

Денеска Ливерпул слета во Истанбул каде утревечер ќе ги одмери силите со Челси во Суперкупот на УЕФА. Покрај Алисон, „црвените“ ќе бидат и без повредениот Алекс Окслејд-Чејмбрлин.

Натреварот помеѓу победниците на Лигата на шампиони и Лигата на Европа ќе се одигра утре со почеток во 21.00 часот на „Водафон Парк“, домот на Бешикташ.

реклама

За јавните личности и приватните газиња

Read more

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

СЗО: Во моментов нема конечно решение за коронавирусот, а можеби нема ни да има

Read more

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more

Фудбал

Црвен картон за намерно кашлање кон противникот во Премиер лига

Read more

Пандев со Џеноа избори опстанок во Серија А

Read more

Венгер ги именува фаворитите во Лигата на шампиони

Read more

Барса сака 10 милиони евра за Ракитиќ

Read more

Спорт

Црвен картон за намерно кашлање кон противникот во Премиер лига

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Фетел: Не му верував на болидот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пандев со Џеноа избори опстанок во Серија А

Читај повеќе
  • play_arrow

„Колено за колено“ – повредата на Ајзак ги подели НБА фановите

Читај повеќе

Венгер ги именува фаворитите во Лигата на шампиони

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса сака 10 милиони евра за Ракитиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Лацио му нуди двојно поголема плата на Имобиле

Читај повеќе
  • play_arrow

Актуелниот шампион на НБА убедлив против Лејкерс

Читај повеќе

Ник Кириос ќе го пропушти УС Опен

Читај повеќе