Ливерпул запиша победа и израмни рекорд

Саутемптон, 17 август 2019 (МИА) – Ливерпул оствари тешка победа од 2:1 на гостувањето кај Саутемптон. Екипата по првите две кола има целосна предност од шест бода.

Садио Мане му донесе предност на тимот со феноменален гол во самиот финиш на првото полувреме, а Фирмино го удвои резултатот во 71. минута.

Почесниот гол за домаќините го постигна Ингс во 83. минута по грешка на Адријан. „Светците“ можеа дури и да се изедначат, но Ингс промаши веднаш по неговиот погодок.

Ова е 11-та последователна победа за Ливерпул во Премиер лигата и тимот го израмни рекордот за најголем број успеси по ред во елитата на Англија.

Резултати од Премиер лигата:

Арсенал – Барнли 2:1
Астон Вила – Борнемут 1:2
Брајтон – Вест хем 1:1
Евертон – Ватфорд 1:0
Норвич – Њукасл 3:1
Саутемптон – Ливерпул 1:2.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Од другата страна на протестите: Моќни фотографии што мејнстрим медиумите не ги објавуваат

Read more

Третина од заболените без никакви симптоми

Read more

Фудбал

Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Read more

Барса сокрилa дека има пет играчи со коронавирус

Read more

ФИФА повика на здрав разум при санкционирањето на фудбалери кои бараат правда за Џорџ Флојд

Read more

Морати и Аузилио со спротивни ставови околу трансферот на Лаутаро

Read more

Спорт

  • play_arrow

Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Читај повеќе

Барса сокрилa дека има пет играчи со коронавирус

Читај повеќе

ФИФА повика на здрав разум при санкционирањето на фудбалери кои бараат правда за Џорџ Флојд

Читај повеќе

Митревски ќе го чува голот на Порто

Читај повеќе

Стојмир Дејаноски е нов претседател на КК Гостивар

Читај повеќе

Морати и Аузилио со спротивни ставови околу трансферот на Лаутаро

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Читај повеќе

Сите спортисти ќе се тестираат за COVID-19 пред почетокот на сезоната

Читај повеќе

Клоп: Сѐ уште не сме шампиони, ќе мора да се потрудиме за тоа

Читај повеќе