Лошите момчиња се вратија: Прв трејлер за Bad Boys 4

Sony Pictures штотуку го објави трејлерот за четвртото продолжение на франшизата Bad Boys 4 со Вил Смит и Мартин Лоренс во главните улоги. Официјалниот наслов на филмот е Bad Boys: Ride or Die.

Ова е четвртиот филм од популарната акциона комедија што дебитираше во 1995 година, кога Смит и Лоренс првпат се здружија како детективите од Мајами Мајк Лори и Маркус Барнет, кои истражуваат нелегална трговија со дрога во Мајами.

Додека првите два филма беа во режија на Мајкл Беј, Адил Ел Арби и Билал Фалах го режираа третиот дел Bad Boys for Life и се враќаат за овој најнов дел од франшизата Bad Boys. Александер Лудвиг, Ванеса Хаџинс, Ерик Дејн, Паола Нуњес, Реа Сихорн, Таша Смит и Јоан Груфуд ја дополнуваат актерската екипа.

Седумнаесет години поминаа од Bad Boys II во 2003 година до Bad Boys for Life во 2020 година, кој излезе во кината непосредно пред локдауните поради пандемијата COVID-19 и заработи 426,5 милиони долари на светскиот бокс офис.

Во јануари, Смит и Лоренс го најавија четвртиот дел на социјалните мрежи.

Во Bad Boys for Life, Мајк беше на листата за убивање на еден млад човек, Армандо (Јакоб Скипио), чија мајка Изабел (Кејт дел Кастиљо) го задолжи да ги убие оние кои се одговорни за смртта на неговиот татко, шеф на нарко картел. Третиот филм ги остава гледачите со откритието дека Армандо е всушност синот на Мајк.

Bad Boys 4 треба да се појави во кината на 7 јуни.

Remote video URL
реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Read more

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Read more

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Read more

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Read more
 

Сцена

  • play_arrow
  • filter

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Читај повеќе

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Читај повеќе
  • filter

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Шакира се потруди никој да не дознае дека глумела во теленовела?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Саша Барон Коен и Исла Фишер се разведуваат по 13 години брак

Читај повеќе

Протекоа детали за продолжението: Свини или Зендаја ќе биде следната Бонд девојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за романтичната комедија Mother of the Bride

Читај повеќе