Луис Алберто побарал да го раскине договорт со Лацио

Макфакс/Кајгана
/ 13.04.2024 / 12:35

Фудбалерот на Лацио ги крена страстите во Рим откако објави дека сака да го раскине договорот.

По победата на Лацио над Салернитана, Луис Алберто јавно објави дека наредната сезона не сака да го носи дресот на овој тим.

„Имав неколку тешки недели зад мене поради сѐ што се случи. Што планирам? Не знам, но знам дека ова е мојата последна сезона овде, не сакам повеќе да бидам дел од Лацио. Не сакам повеќе ниту едно евро од Лацио и веќе побарав да го раскинам договорот. Сакам парите од преостанатите четири години од договорот да одат за други играчи. Дојде моментот кога треба да заминам од клубот кој ми даде толку многу“, изјави Шпанецот кој синоќа ја носеше капитенската лента.

Луис Алберто веќе некое време е во немилост, а немаше добри односи со Маурицио Сари кој јавно кажа дека тој и Сергеј Милинковиќ-Савиќ не можат да играат заедно во формација 4-3-3.

Сезонава одигра 39 натпревари на кои постигна 4 гола и забележа 8 асистенции.

Многумина заборавија дека дојде од Ливерпул, во 2016 година, а за Лацио одигра дури 302 натпревара, постигна 51 гол и забележа 76 асистенции.

Луис Алберто има понуди од Шпанија и очигледно сака да се врати во татковината.

За репрезентацијата на Шпанија има само еден настап во 2017 година.

реклама

Вучиќ: Вечерва ставив крај на кариерата

Read more

Како правилно се чисти чергичето пред врата?

Read more

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Read more

Фудбал

Легендарниот Гути ѝ се отвори на Дилета Леота

Read more

Јувентус има нов тренер, двојно поевтин од Алегри

Read more

Спалети го објави списокот на Италија за ЕУРО

Read more

25 фудбалери повикани во младата репрезентација за јунските контролки

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Легендарниот Гути ѝ се отвори на Дилета Леота

Читај повеќе

Јувентус има нов тренер, двојно поевтин од Алегри

Читај повеќе

Спалети го објави списокот на Италија за ЕУРО

Читај повеќе

Швајцарија ја доби вајл-картата за ракометниот Мундијал 2025

Читај повеќе
  • filter

Возачи што најдолго чекаа на својата прва победа во Ф1

Читај повеќе

25 фудбалери повикани во младата репрезентација за јунските контролки

Читај повеќе
  • play_arrow

Клоп го разнежни подарок од навивач на Ливерпул, ќе го чува на посебно место

Читај повеќе

Протекоа пораки во кои Чеферин го навредува Перес: Тој е идиот и расист

Читај повеќе

Семејството Шумахер доби оштета за лажното интервју

Читај повеќе